Yükleniyor...


GÜVENLİKLİ CEPHE İSKELESİ

GÜVENLİKLİ İSKELE SİSTEMİ

Sistemin ana elemanları pano, başlangıç ayağı, ayar mili, yatay ve çapraz bağlantı, yürüme platformu, iskele içi merdiven, korkuluk ve duvar bağlantı elemanıdır. Sistemin genel prensibi her katta 50 ve 100 cm’de yatay bağlantı olması, her katta çift sıra yürüme platformu olması ve katlar arasında geçişin merdivenli platformlarla sağlanmasıdır. Zemini teraziye almak için alt ayar milleri kullanılır. Bağlantı elemanları (dayama aparatı) ile iskele binaya sabitlenir.

Sistem projenize göre Mas İskele tarafından tasarlanır ve projelerinize uygun olarak kurum ve söküm uygulaması yapılır. İskele panoları standart olarak 48*3 mm, yatay bağlantılar 34*2,5 mm ve çapraz bağlantılar ise 42*2,5 mm TSE Belgeli, mekanik testlere tabi tutulmuş, standart borulardan üretilir. Üretimlerimizde otomatik gazaltı kaynak makineleri kullanılır. Pano ve bağlantı elemanları galvaniz kaplıdır, yürüme platformları 2 kat rapid boyalıdır.

Neden Güvenlikli İskele Sistemi ?

İnşaat sektöründe meydana gelen kazaların önemli bir bölümü çalışanların yüksekten düşmesi sonucu meydana gelmektedir. Bu kazalar genellikle ölüm veya iş görmezlikle sonuçlanmaktadır. Amacımız Mas İskele olarak daha güvenli sistemleri şantiyelerimizin hizmetine sunarak iş sağlığı ve güvenliği konularında sektörümüzde yine öncü olmaktır. Bu sistem konusunda bazı önemli noktalara vurgu yapmak istiyoruz.

  • İskelelerin tasarımı, kurulması ve sökülmesi mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır..
  • Düşmeye karşı koruyucu ekipmanları da içeren güvenli bir çalışma sistemi planlanmalı ve uygulanmalıdır.
  • Bütün iskeleler cepheye güvenli bir şekilde bağlanmalı ve desteklenmelidir.
  • Değişiklikler mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
  • Tam olarak kurulmamış platformlarda çalışılmamalıdır.
  • İskelelere taşıyabilecekleri kapasitelerin üzerinde yük yüklenilmemelidir. Üzerine konan yükleri taşıyabileceğinden emin olunmalıdır.
  • Çalışma alanına ulaşabilmek için uygun merdiven ve basamakların bulunduğundan emin olunmalıdır.
  • İskeleler düzenli periyotlarda kontrol edilmeli ve bir aksaklık bulunduğu takdirde düzeltilmelidir.